top of page

Co konkretnie obowiązuje od środy - 16.12.2020?

Aktualisiert: 18. Dez. 2020Rząd federalny w porozumieniu z rządami krajowymi wprowadza obostrzenia na terenie całego kraju.


Oto zarządzenia wprowadzone na terenie RFN od środy - 16. grudnia 2020 w zw. ze wzrostem ilości zakażeń koronawirusem:

Zamknięty zostanie handel detaliczny, z wyjątkiem sklepów z artykułami pierwszej potrzeby, czyli: spożywcze, rynki, serwis dostawczy (poczta, kurierzy, sklepy z napojami, z artykułami dla dzieci, apteki, sanitarne, drogerie, optycy, sklepy z aparatami słuchowymi, stacje benzynowe, warsztaty samochodowe i rowerowe, banki i sparkasy, pralnie i salony pralnicze, kioski z gazetami, sklepy z artykułami i pokarmem dla zwierząt, punkty sprzedaży choinek i handel hurtowy. Sprzedaż artykułów pirotechnicznych jest w tym roku generalnie zabroniona.

Fryzjerzy muszą zamknąć


Zakłady usługowe w zakresie pielęgnacji ciała, jak salony fryzjerskie, kosmetyczne, masażu, tatuażu itp. będą zamknięte ze względu na konieczny kontakt fizyczny z klientem. Zabiegi konieczne ze względów medycznych, jak np. psycho-, ergo, logoterapia i podologia są nadal możliwe.


Prywatne spotkania pozostają ograniczone do pięciu osób


Spotkania z przyjaciółmi, krewnymi i znajomymi pozostają ograniczone do własnego + jednego gospodarstwa domowego, w każdym razie do maksymalnie pięciu osób. Dzieci do la 14 nie liczymy.


W Boże Narodzenie: pięć osób z kilku gospodarstw domowych


Na Boże Narodzenie surowe zasady w kontaktach prywatnych - maksymalnie pięć osób z maksymalnie dwóch gospodarstw domowych zostaną lekko poluzowane. Od 24 do 26 grudnia jest zatem dopuszczalne spotkanie pięciu osób i dodatkowo dzieci w wieku do 14 lat w ścisłym gronie rodzinnym, czyli małżeństwo, partnerzy życiowi i partnerzy w związkach nieślubnych oraz krewni w prostej linii, rodzeństwo, dzieci rodzeństwa i osoby z ich gospodarstw domowych, nawet, jeśli oznacza to więcej, niż dwa gospodarstwa domowe. federacja i kraje federalne apelują do obywateli, aby ograniczyli spotkania rodzinne do absolutnie koniecznych kontaktów.


Alkohol w przestrzeni publicznej jest zabroniony, a jedzenie "na wynos" nie


Od środy zabronione jest spożywanie alkoholu w przestrzeni publicznej. Wykroczenia będą karane grzywną. Dostawy i odbiór jedzenia i do domu jest nadal możliwy. Zabrania się jedzenia na miejscu.


Zakazuje się fajerwerków i petard w Sylwestra


W Sylwestra i Nowy Rok w całych Niemczech zabrania się zgromadzeń. Ponadto obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków na placach wskazanych przez gminy. Sprzedaż fajerwerków ma być w tym roku generalnie zabroniona.


Możliwość uczęszczania do przedszkola i do szkoły


Uczniowie i przedszkolacy mają najpóźniej od środy, o ile to możliwe, na następne trzy i pół tygodnia pozostać w domu. Szkoły będą zamknięte, bądź zniesiony zostanie obowiązek obecności. Nauka na odległość i opieka zastępcza będą zagwarantowane. Wyjątki są możliwe, np. dla ostatnich klas szkolnych. W niektórych krajach federalnych reguły te obowiązują już od poniedziałku. Da rodziców zostaną stworzone dodatkowe możliwości opieki nad dziećmi lub urlopy.

Od zaraz wprowadza się obowiązek testowania w domach starców i domach opieki

W domach starców i domach opieki szczególnie dotkniętych koronawirusem wprowadza się obowiązkowe testy. W regionach o podwyższonej liczbie zakażeń odwiedzających ma obowiązywać poświadczenie aktualnego negatywnego testu na Corone.


W miarę możliwości unikać podróżowania


Apeluje się, aby do 10 stycznia zrezygnować z wszelkich niekoniecznych podróży, jednak się ich nie zabrania. Przypomina się o obowiązku kwarantanny po powrocie z zagranicznych obszarów zagrożonych

Nabożeństwa tylko przy ograniczeniach

Nabożeństwa dopuszczalne są wyłącznie przy zachowaniu 1,5 m odstępu i w maskach. Wspólne śpiewy są zabronione. W razie oczekiwanej większej ilości uczestników należy zgłosić nabożeństwo


5 stycznia 2021 ma zostać podjęta decyzja, co dalej. Jednak w obliczu faktu, że RFN otrzyma w styczniu maksymalnie 3-4 miliony ampułek ze szczepionką, której dopuszczenie przewiduje się najwcześniej na po Świętach, to przy 80-

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Powraca pręgierz i kozioł ofiarny

18.02.2024 WELT & KIRCHE Stefan Mückl Według prawnika kanonicznego Droga Synodalna obwinia system kościelny za osobistą winę i stosuje bezprawną taktykę zawstydzania. Kościół w Niemczech przeżywa trud

Comments


Empfohlene Einträge
Aktuelle Einträge
Archiv
Schlagwörter
Folgen Sie uns!
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page