top of page

Styczeń 2022

Aktualisiert: 7. März 2022Odszedł na zawsze gitarzysta grupy TSA, założyciel zespołu Złe Psy – Andrzej Nowak

W wieku 74 lat zmarł w Nashville wokalista Meat Loaf (Marvin Lee Aday). Zmarł również znany amerykański aktor Sydney Poitier.

Fejsbuk zablokował konto Konfederacji.

Tesla musi zezłomować 2000 egzemplarzy modelu 3. Podobno te auta rdzewieją, jeszcze zanim opuszczą fabrykę.

Ponieważ elektryczne dostawczaki niemieckiej poczty zawodzą w niskich temperaturach i w górach, poczta wraca do aut z silnikiem Diesla.

Profesor Kekulé, stwierdził, że Omikron powoduje znacznie łagodniejsze przebiegi Covid-19, niż Delta i ze należałoby powoli znieść wszystkie ograniczenia w życiu społecznym i gospodarczym.

Potężna erupcja wulkanu na archipelagu Tonga spowodowała tsunami i deszcz popiołu.

Opublikowano 1900-stronicowy raport dotyczący przypadków przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży w archidiecezji Monachium i Freisingu w latach 1945-2019.

W wyniku podpalenia ewangelickiego kościoła Paul-Gerhard w Berlinie-Pankow zniszczeniu uległ ołtarz, obrazy, rzeźby i uszkodzone zostały mury budynku.

W Niemczech eksplodują ceny energii elektrycznej i gazu, a cena jednego litra oleju napędowego przebiła próg 1,60 €. Litr benzyny Super kosztuje w porywach 1,70 € za litr.

50 tys. osób protestowało w Brukseli przeciw obostrzeniom koronowym. Zatrzymano ponad 239 osób.

RFN od 4 lat grzeje 10 miejsce w rankingu Transparency International – nadal brak poprawy. Polska z 56 punktami leży na 42 miejscu zaraz przed Botswaną.

Od października płaca minimalna w Niemczech wyniesie 12 € za godzinę, a na tzw. Minijob można będzie zarobić bez podatków i opłat 520, a nie jak dotychczas 450 EUR miesięcznie.

Niemiecka telewizja publiczna pokazała produkcję w stylu „Teatru Faktu”, opartą na protokole „konferencji w Wannsee”, która pokazuje, kto zaplanował i wykonał plan zagłady milionów ludzi w Europie

Izrael zaczął przygotowywać ewakuację około 75.000 ukraińskich Żydów. Ich największe skupiska to Kijów, Odessa, Charków i Dniepropietrowsk.

Były kanclerz Gerhard Schröder powiedział, że "bardzo liczy na to, że w końcu naprawdę skończy się potrząsanie szabelką na Ukrainie". Schröder jest przewodniczącym rady nadzorczej spółki Nord Stream AG, należącej w 51 procentach do Gazpromu.

Minister gospodarki i ochrony środowiska chce wszędzie stawiać wiatraki i solary, nie dopuszcza powrotu do energii atomowej. Amerykanie w najbliższej dekadzie będą już oferować komercyjne reaktory na zimną fuzję. W tym samym czasie każe się Niemcom przesiadać na rowery i dobija przemysł stoczniowy.

Nowy minister rolnictwa Cem Ösdemir stwierdził, że żywność w sklepach jest za tania. No i teraz na pewno podrożeje.

Pani minister spraw wewnętrznych chce wpuścić do Kraju co najmniej 400 tys. imigrantów rocznie.

Minister zdrowia Lauterbach chce wszystkich przymusowo zaszczepić przeciw covid-19, a niezaszczepiony personel medyczny zwolnić. (nie będzie to możliwe!)

Pani minister obrony wysyła na Ukrainę 5 tysięcy hełmów jako pomoc wojskową.

Inspektor niemieckiej marynarki wojennej, wiceadmirał Schönbacha, podał się do dymisji po wypowiedzi w New Delhi, że wątpi w agresję Rosji na Ukrainę i że Putinowi należy się szacunek.

Korespondent telewizji ARD w Moskwie, Jo Angerer, powiedział, że "szwedzkie czołgi na szwedzkiej wyspie Gotlandia są oczywiście zagrożeniem dla Moskwy”.

Szwedzi wysłali wojsko na Gotlandię po tym, jak trzy rosyjskie statki desantowe wypłynęły w stronę cieśnin duńskich.

Prąd w Niemczech jest już tak drogi, że kolej wyciąga z lamusa lokomotywy spalinowe, bo elektrycznymi nie opłaca się ciągnąć składów towarowych.

Prezydium partii zielonych wypłaciło sobie po półtora tysiąca euro jako bonus koronowy

Andrea Nahles zostanie szefem Federalnej Agencji Pracy.

W Alpach obfite opady śniegu.

Robert Lewandowski został przez FIFA uznany Najlepszym Piłkarzem Świata 2021 Roku.

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Katedra Magdeburska

Nie ma w Magdeburgu drugiej budowli tak ściśle związanej z historią miasta, jak Katedra Świętego Maurycego i Świętej Katarzyny. Obecną świątynię wzniesiono na miejscu zniszczonej w 1207 r. przez pożar

Powraca pręgierz i kozioł ofiarny

18.02.2024 WELT & KIRCHE Stefan Mückl Według prawnika kanonicznego Droga Synodalna obwinia system kościelny za osobistą winę i stosuje bezprawną taktykę zawstydzania. Kościół w Niemczech przeżywa trud

Comments


Empfohlene Einträge
Aktuelle Einträge
Archiv
Schlagwörter
Folgen Sie uns!
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page