top of page

Parkowanie w Magdeburgu

 

Parkując samochód w Magdeburgu musimy uiścić opłatę parkingową:

- kupując bilecik w tzw. Parkomacie za gotówkę (drobne monety min. 0,10 EUR),

- wysyłając SMS pod numer umieszczony nad parkomatem (w zależności od strefy):

  • Niebieska: 405951

  • Czerwona: 405952

  • Zielona: 405953.

 

Kilka sekund po wysłaniu SMS-em kodu zawierającego: numer rejestracyjny, kropkę i przewidziany czas parkowania (1, 2 lub 12), np. XXXX99.1,  otrzymacie potwierdzenie SMS-em, z podanym czasem, do kiedy powinniście najpóźniej odjechać, albo przedłużyć parkowanie (tym samym sposobem).

 

Dla użytkowników nie posiadających ryczałtu na SMS-y (Flat Rate), do opłaty parkingowej naliczanej wraz z rachunkiem miesięcznym za telefon komórkowy, dochodzi opłata, jak za normalny SMS.

 

Jest to usługa cenna dla osób, które zapominają, albo nie mogą na wycieczkę do Magdeburga zabrać wystarczającej ilości drobnych.

 

Nie rozchodzi sie tutaj o żadne czary, czy duchy: funkcjonariusze straży miejskiej (Ordnungsamtu) posiadają urządzenia umożliwiające natychmiastowe sprawdzenie, czy za zaparkowany pojazd dokonano opłaty elektronicznie, jeśli za szybą nie leży bilecik parkingowy.

 

UWAGA: wysokość opłat za parkowanie jest różna w zależności od koloru strefy (parkomat i jego opisy: zielone, niebieskie i czerwone).

System nie wymaga rejestracji, jest całkowicie anonimowy, a o dokonanie opłaty można poprosić znajomego posiadającego "naładowany" telefon.

 

Można też skorzystać z prywatnych parkingów:

http://www.parken-magdeburg.de/

bottom of page