top of page

Wizyta Ambasadora w Saksonii-Anhalt


Prof. Andrzej Przyłębski przebywał w czwartek 12 stycznia z oficjalną wizytą w Magdeburgu, gdzie spotkał się z Premierem Rządu Krajowego Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem.

Podczas spotkania pan ambasador i pan premier rozmawiali m.in. o bardzo dobrej współpracy pomiędzy Saksonią-Anhalt i Polską, zarówno na płaszczyźnie gospodarczej, jak również regionalnej, naukowej, kulturalnej oraz socjalnej. Pan Premier Haseloff wyraził sporo uznania dla zaufania we wzajemnej współpracy i wypowiedział się za zintensyfikowaniem stosunków polsko-niemieckich na płaszczyźnie europejskiej.

Polska jest, jak obydwaj partnerzy podkreślili, jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Saksonii-Anhalt. Według danych z 2015 roku do kraju zostały przywiezione z Polski towary wartości 1,74 miliarda euro. Eksport towarów do Polski wyniósł w tym samym czasie 1,6 miliarda euro. Polskie przedsiębiorstwa zyskują również na znaczeniu w tym kraju federalnym.

Premier Haseloff zapewnił pana Ambasadora, że Magdeburg będzie nadal wspierał współpracę z Polską, nie tylko na płaszczyźnie regionalnej, gdzie od 2003 roku jest partnerem regionalnym Województwa Mazowieckiego.

Podczas odpowiedzi na pytania odnośnie wymiany kulturalnej i edukacyjnej premier podkreślił, że w latach 2016/2017, w ramach zajęć szkolnych prowadzony jest program odwiedzin dawnych niemieckich obozów koncentracyjnych, które znajdują się dzisiaj na terenie Polski.

Quelle: Ambasada Rz.P. w Berlinie

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Katedra Magdeburska

Nie ma w Magdeburgu drugiej budowli tak ściśle związanej z historią miasta, jak Katedra Świętego Maurycego i Świętej Katarzyny. Obecną świątynię wzniesiono na miejscu zniszczonej w 1207 r. przez pożar

Powraca pręgierz i kozioł ofiarny

18.02.2024 WELT & KIRCHE Stefan Mückl Według prawnika kanonicznego Droga Synodalna obwinia system kościelny za osobistą winę i stosuje bezprawną taktykę zawstydzania. Kościół w Niemczech przeżywa trud

Empfohlene Einträge
Aktuelle Einträge
Archiv
Schlagwörter
Folgen Sie uns!
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page